Výsledky tréninku (aktualizace neděle 15:00)

Trénink proběhl za pěkného zimního počasí - teplota lehce nad nulou, podklad místy ještě zmrzlý, bezvětří, sucho. Ke garáži dorazilo nakonec 41 běžkyň, běžců, bikerek a bikerů. Čtyři muži a jedna žena absolvovali all-inclusive verzi tréninku v podobě duatlonu se 42 kontrolami.

Nad všemi duatlonisty vyčnívá výkon Káji Vítka, který všem ostatním nadělil víc než půl hodiny! Výsledky kategorie A obsahují 18 položek, takže konkurence velmi početná. Téměř přesně trefil směrný čas Honza Hanák, ale jen těsně za ním je Kája, který běžel trať v rámci duatlonu a v jeho čase je i čas strávený v depu (výměna mapy, případně přezutí a občerstvení). B i C byly od směrných časů o něco dále, především proto, že jsem je počítal podle výkonnosti bikerů, kteří šli nakonec všichni áčko. V béčku Barča předběhla i všechny kluky, což určitě zaslouží pochvalu. Kategorie C byla tentokrát vysloveně odpočinková:-)

Bikeři měli ideální podklad, moc to neklouzalo, šlo jezdit rychle. Mírnou komplikací byl trnitý podrost zasahující i do cest, na což doplatil Richard defektem u 17. kontroly. Dle očekávání zajel nejrychleji Kouřa, velmi dobře i na kole zajel Karel a třetí místo si vyjel sice nejmladší, ale již zkušený biker Ondra.    

Trénink opět mírně zkomplikovali aktivní domorodci uklízející z lesa vše možné včetně našich fáborků. Nicméně všichni si s i tímhle poradili dobře, takže nakonec největší událostí byly tanečky kolem komplikované výměny duše Richardova kola ;-)

Děkuji všem za účast, Slávovi za pomoc s přípravou a příště na viděnou!

Pokyny k tréninku (aktualizace sobota 20:00)

Sraz: http://mapy.cz/s/tj2Q
50°8'29.027"N, 14°7'26.644"E (50.1413964N, 14.1240678E). Garáže na křižovatce ulic Brožíkova, Mošnova a Šamberkova. Parkovat doporučuji v ulici Brožíkova či Šulcova (hlavní příjezdové trasy) a na místo dojít pár metrů pěšky. Start, cíl i cyklistické depo jsou před garáží číslo 903. Při parkování buďte, prosím, ohleduplní k místním a dodržuje předpisy. Na místě bude možné si pod střechu odložit přebytečné věci či svačinu. Kola budou po celou dobu pod dohledem v místě startu.

Start: Na místě srazu. Doporučuji odstartovat mezi 9:45 a 10:30, v 11:30 předpokládám začátek konce a ve 12:00 už si určitě budete čas muset měřit sami :-) Zájemce o delší pobyt v lese prosím, aby přišli raději dřív. Kdo si napsal duatlon, pojede nejdřív kolo, pak poběží. Starty individuální v celých minutách.

Tratě / parametry / směrný čas :

  • A - Dlouhý sprint 5,1km/19 kontrol, převýšení 50 metrů / 36 minut
  • B - Střední sprint 3,6km/15 kontrol, převýšení 35 metrů / 26 minut
  • C - Krátký sprint 2km/11 kontrol, převýšení 20 metrů / 16 minut
  • M - MTBO sprint 4,9km/23 kontrol, převýšení do 100 metrů / 20 minut
  • O-duatlon M+A 10km/42 kontrol, převýšení do 150 metrů / 60 minut

Ppostupy jsou hodně po cestičkách, ale úplně jednoduché to není. Předpokládám, že přihlášení členové reprezentačních družstev mohou být i o něco rychlejší než uvedené směrné časy ;-)

Charakter tratí: Trénink je zaměřen na rychlost pohybu i mapování. Tratě jsou proto velmi rychlé, s malým převýšením (ale není to úplně placka), pěší tratě částečně v zástavbě - pozor na místní provoz! Les většinou bez výrazných objektů, z velké části hůře průběžný až zcela neprůběžný. MTBO jen v lese s využitím prakticky všech cestiček a terénních zlomů, které les nabízí. V lese je nyní (pátek) relativně sucho.

Upozornění: Na některých volbách MTBO jsou nesjízdné schody! Nutno přenést.

Kontroly: po opakované zkušenosti, kdy nám místní pomáhali se sběrem kontrol ještě před započetím tréninku, bude v zástavbě využito stávajícího značení objektů, u kterého se dá předpokládat trvanlivost (např. kontrola 1 může mít popis "branka domu č.p. 830". Žádný fáborek tam nebude, najdete dům s číslem 830 a "razíte" svým pobytem v okruhu 1 metru od objektu). V lese snad vydrží červenobílé fáborky - mlíka, ale ražení uznávám rovněž bezdotykové do metru od kontroly. Pro MTBO záměrně stavím několik vraceček, abyste si natrénovali otočky :-)

Mapa: Kročehlavskej prales, autoři Pavel Štáfek a Ondra Štáfek, stav leden 2015. Mapový klíč pro OB u všech tratí vč. MTBO. Měřítko 1:7500.

Startovné: Příspěvek na tisk mapy v dobrovolné výši, splatný na místě.

Kontaktní telefon je 604958146

 

Scroll to top